Türkiye Cumhuriyeti

Türkiye Cumhuriyeti Barselona Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı

T.C. Barselona Başkonsolosluğu internet sayfasına hoş geldiniz.

Mayıs 1925’ten itibaren 1980 sonuna kadar hizmet veren Başkonsolosluğumuz, Türkiye ve İspanya arasında karşılıklı güven ve işbirliği temelinde her alanda mükemmel düzeyde seyreden ilişkiler ışığında, 2008 Kasım ayında yeniden faaliyete geçmiştir. Gördüğünüz gibi, aslında Başkonsolosluğumuzun mazisi oldukça geriye gidiyor.

Başkonsolosluğumuz görev çevresi, Katalunya, Valensiya, Aragon, Murcia ve Balear Adaları Özerk Yönetimleri ve Andorra Prensliği sınırlarını kapsıyor.

Hem görev çevremizdeki özerk yönetimlerle başta ekonomi, ticaret, eğitim, kültür/tanıtım, sanat ve spor olmak üzere muhtelif alanlarda işbirliğimizi çeşitlendirip güçlendirmek, hem de burada ikamet eden vatandaşlarımıza, öğrenim gören gençlerimize, faaliyet gösteren işadamlarımıza ve turist olarak gelen vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti sunmak için çalışmalarımızı yoğun şekilde sürdüreceğiz.

Sizlerden gelen görüş, öneri ve dileklerin, bu çalışmalarımıza ışık tutacağını vurgulamak isterim. Lütfen, her konuda yorum ve beklentilerinizi bizimle paylaşın. Tüm bunları titizlikle dikkate alacağımızdan lütfen emin olun. Internet sayfamız ve sosyal medyadaki resmi hesaplarımız, iletişim ihtiyaçlarınız için hizmetinizde olacaktır.

Kapımızın sizlere her zaman açık olduğunu belirtiyor, bu vesileyle şahsım ve tüm mesai arkadaşlarım adına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Başkonsolos

Güçlü Kalafat