Türkiye Cumhuriyeti

Türkiye Cumhuriyeti Barselona Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

2015 Milletvekili Genel Seçimlerine İlişkin Duyuru , 05.03.2015

Değerli vatandaşlarımız,

 

Başkonsolosluğumuzda 31 Mayıs 2015 Pazar günü 10.00-19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin bazı hususların hatırlatılmasında fayda görülmektedir.

 

Seçimlerde oy kullanabilmeniz için "Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olmanız, bunun için de adres beyanında bulunmanız gerekmektedir.

 

“Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olup olmadığınızı Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın (YSK) internet sitesindeki (www.ysk.gov.tr) “Yurtdışı Seçmen Sorgulama” bölümünden kontrol etmeniz mümkündür.  

 

YSK’nın www.ysk.gov.tr internet adresindeki “Yurtdışı Seçmen Sorgulama” bölümüne e-posta adreslerini kayıt eden vatandaşlarımıza YSK tarafından seçimlerle ilgili gerekli bilgilendirme mesajları gönderilecektir. Bu sebeple, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın e-posta adreslerini ilgili bölüme kaydetmeleri faydalı olacaktır.

 

Ayrıca, www.ysk.gov.tr internet sitesinin “Haberler” bölümünden (http://www.ysk.gov.tr/ysk/faces/HaberDetay?training_id=YSKPWCN1_4444010952)

seçimlerle ilgili güncel ve detaylı bilgi temin edilebilecektir.

 

Yurt Dışı Seçmen Kütüğü 14 Mart 2015 Cumartesi günü www.ysk.gov.tr internet sitesinde ilan edilecektir. Bu tarihe kadar Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesine şahsen veya posta yoluyla “Adres Beyanı”nda bulunmanız mümkündür.

 

Öte yandan, “Yurt Dışı Seçmen Kütüğü”nün 14 Mart 2015 Cumartesi günü www.ysk.gov.tr internet adresinde ilan edilmesini müteakip, kontrol ettiğiniz seçmen bilgilerinizde adres beyanınızın hatalı olduğunu tespit etmeniz halinde, 14 Mart 2015 (Türkiye saati ile 08.00) ile 27 Mart 2015 (Türkiye saati ile 17.00) tarihleri arasında Başkonsolosluğumuza şahsen müracaat ederek itiraz mahiyetinde “Adres Beyanı” başvurusunda bulunabilirsiniz.

 

İtiraz başvurusu için son gün 27 Mart 2015 (Türkiye saati ile 17.00) olup, bu saatten sonra itiraz başvurusu kabul edilmeyecektir. İtiraz başvurularının şahsen yapılması gerekli olup, posta ile itiraz başvurusu yapılması mümkün değildir.

 

Saygıyla duyurulur.

 

T.C. Barselona Başkonsolosluğu

İlgili Dosyalar :

- Seçim 1.png

- Seçim 2.png

- Seçim 3.png

- Seçim 4.png