Türkiye Cumhuriyeti

Türkiye Cumhuriyeti Barselona Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Memleketim Portali , 15.03.2016

7 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açılan yurtdışındaki Türklere yönelik Memleketim Portalı’nın yurtdışındaki gençlerimize, ülkemizde ve/veya bulundukları ülkelerde staj ve kariyer imkanları hakkında bilgi veren modülleri düzenli olarak güncellenmektedir. Bu çerçevede, TRT Genel Müdürlüğü’nün özellikle yurtdışında yaşayan gençlere yönelik hazırladığı staj programının yanı sıra TOBB üyesi firmaların yurtdışındaki gençlerimizi ilgilendirebilecek iş ilanları da Memleketim Portalı’nda yayınlanmaktadır.

MEMLEKETİM, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız ve soydaşlarımız arasında güçlü bir iletişim ağı kurmak, ayrıca Türk diasporası ile ülkemiz arasında köprü rolü üstlenmek amacıyla geliştirilmiştir.

 

MEMLEKETİM İletişim Portalı’na dünyanın dört bir yanından bağlanan Türk toplumu mensupları, sistem üzerinden çok sayıda imkândan da yararlanabilmektedir.

 

Portal’ın özel iletişim ağı “Postacı”, online alışveriş imkanı sağlayan “Türk Bakkalı”, uzaktan eğitim seçeneği sunan “e-Okul” ve ülkemizin değişik bölgelerindeki gençlik kamplarında kamp imkanı sağlayan “Gençlik Köprüsü” gibi özel modülleriyle MEMLEKETİM yurtdışında yaşayan her yaştan vatandaşımıza hizmet sunmaktadır.

 

MEMLEKETİM üzerinden sunulan diğer hizmetler hakkında ayrıntılı bilgiye http://memleketim.gov.tr/Home internet adresinden ulaşmak mümkündür.